Kefalonia – žiarivý smaragd obklopený modrou náručou Iónskeho mora

Žiarivý smaragd obklopený modrou náručou Iónskeho mora, to je Kefalonia. Ostrov s nádhernou zeleňou, tajomnými jaskyňami, krásnymi miestami a s ešte krajšími plážami. Ostrov, ktorý som si zamilovala na prvýkrát.
Kefalonia je najväčší zo siedmich ostrovov v Iónskom mori s rozlohou 737 km2. Nachádza sa medzi ostrovmi Ithaki, Zakynthos a Lefkada. Hlavné mesto je Argostoli a celý kraj Kefalonias má rozlohu 940 kma zahrňuje ostrovy Kefalonia, Ithaki a okolité malé ostrovčeky.

     IMGP1749Obr. ostrov Kefalonia

 IMG_2128Obr.  pláž Costa Costa

Blízko hlavného mesta Argostoli, v oblasti Lasi sa nachádzajú krásne pláže Makrýs a Platýs Jialós a nádherná piesková pláž s názvom Costa Costa.

IMGP1761uObr. pláž Myrtos

IMGP1643uObr. pláž Myrtos

Myrtos

Pláž v dedinke Myrtos, v krásnom rovnomennom zálive, patrí medzi najkrajšie pláže nielen na ostrove, ale aj v celej Európe. Biela piesočnatá pláž s drobnými bielymi kamienkami chránená týčiacimi sa útesmi a nádherné farby priezračného mora vytvárajú nádherný celkový obraz a pocit raja.

IMGP1710uObr. Assos

IMG_1830uObr. Assos

Assos

Severne od Myrtosu sa nachádza obec Assos, nádherná dedinka s úžasnou zeleňou a nádherným priezračným morom. Dedinka je vybudovaná v jednej z najromantickejších častí ostrova.

Na vrchole obce je vybudovaný hrad, ktorý pochádza zo 16. storočia a slúžil na ochranu obyvateľov pred pirátmi.

Fiskardo-Kefalonia-GreeceObr. Fiskardo

Fiskardo
Obec Fiskardo je vzdialená od hlavného mesta Argostoli približne 50 kilometrov. Rozprávková dedinka plná očarujúcich pláží, kvetov, farebných domčekov, lodiek a úžasných taverien.

Nachádza sa tu tiež malý prístav, odkiaľ sa dá dostať loďou na južnú časť ostrova Lefkada. Plavba trvá približne hodinu.

IMGP1698u

Mandolína kapitána Corelliho

Na ostrove bol tiež natočený americko-britsko-francúzsky film Mandolína kapitána Corelliho v hlavnej úlohe s Penelope Cruz a Nicolasom Cageom.

Dej sa odohráva v roku 1940, kedy sa talianske okupačné vojská vylodili na ostrove Kefalonia, medzi nimi aj jednotka delostrelcov, ktorá ešte nikdy nebojovala a vojenskú operáciu si mýli s prázdninami pri mori. Je to aj tým, že jej velí kapitán Corelli (Nicolas Cage), typický talian, milovník žien, hudby a života. Osud chcel, aby sa ubytoval v dome doktora Jannisa a spoznal utrápenú Pelagiu, ktorej snúbenec Mandras odišiel bojovať k partizánom. Vzťah medzi Pelagiou a Corellim zosilnie a milenci sa musia rozhodovať medzi lojálnosťou voči svojej vlasti a vzájomnou láskou, ktorá musí prekonať nepriazeň osudu.

Kontakt: info@greckyjazyk.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *